Gülüş Tasarımı (Gummy Smiling)

Gülüş tasarımı;
Ağız ve diş yapınızda görmek istediğiniz değişiklikleri hekiminizin estetik ve fonkiyonla birleştirerek, size en uygun ve optimum gülümsemeyi yaratmasıdır.

Toplumsal ilişkilerde ilk tanışma, karşılaşma ve ilk görüş çok önemlidir.Ahenkli yumuşak bir gülümseme her zaman pozitif bir başlangıçtır.Günümüz diş hekimliğide doğal bir gülüş için kişinin fiziğine ve karakterine özel diş tasarımları yapılmaktadır

Gülüşünüzdeki ufak bir değişiklik ile hem psikolojiniz düzelip özgüveniniz artarken hem de kişisel ilişkileriniz ve sosyal statünüzde önemli değişiklikler yaratabilirsiniz.Işık saçan bir gülümseme yüzünüzle bütünleştiğinde kendinize olan güveniniz ve mutluluğunuz karşınızdakini de ister istemez etkileyecektir.

Gülüş tasarımı tüm dünyada ve özellikle Amerika’da bireylerin artan estetik talebi ile gelişmiş kişinin istekleri ile doğallık ve fonksiyonu birleştirerek mükemmel sonuçlar elde edilmiştir.

Modern diş hekimliği bulunan yeni teknikler ve tasarımlar ile hekim ve hastaların bütün estetik beklentilerini karşılayacak ölçüde gelişmiştir.Kişiden kişiye değişen belli faktörler gülümsemenizi etkiler. Bunlar ;

1- Yaşınız
2- Cinsiyetiniz
3- Dudaklarınız
4- Dişetleriniz
5- Dişlerinizin renk ve formu
6- Yüz yapınız olarak sıralanabilir.

Yaş faktörü en dikkat çekici olanıdır. Geçen yıllarla beraber yüz hatlarınız değişir.Ufak kırışıklıklar belirirken ağız ve çene bölgesinde de farklılıklar başlar.

Öncelikle yıllar boyu kullandığınız çay, kahve, sigara gibi etkenler dişin mine tabakasının da aşınmasıyla birlikte gülüşünüzün solgunlaşmasına, diş renginizin de koyulaşmasına eski ışıltısını kaybetmesine yol açar.Bunun yanısıra geçen yıllarla birlikte fonksiyon gören dişler aşınır, ön bölgede kırılmalar, çatlamalar ortaya çıkarken arka bölgelerde de dişlerde aşınma kuron boyunda kısalmalar meydana gelebilir.

Arka dişlerde bu kısalmalar çene kemiklerindeki erime ve incelmeyle birleştiğinde yüzün genel görünümünde bir çöküntü haline yol açar.Tüm bunlar ise kişiyi yaşlı gösterir.

Bütün bu problemler estetik diş hekimliğinin farklı yöntemleri ile artık kolaylıkla çözülebiliyor.Dişteki basit renkleşme sorunları beyazlatma işlemi ile yokedilirken ön bölgedeki estetik sorunlar için kompozit bondingleme veya porselen laminate veneer ile ideal çözümler mevcuttur.

Arka dişlerdeki problemler ise porselen onley ya da veneerler ile yok ediliyor.Böylece hem estetik hem de kişinin çiğneme fonksiyonu ve fonasyonu (konuşma ) doğal sınırları içerisinde yeniden şekillendiriliyor.
Kısacası yüzünüzü ile tamamen uyumlu bu tedavilerle gülüşünüzü gençleştirmek artık sizin elinizde …

Üstelik bu işlemlerin hepsi çok kısa bir sürede (1-2 seansta) uygulanıyor.

info@sudent.com.tr
Telefon: 0212 651 42 42
Hakkımızda
SUDENT Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, oral diagnoz, panoramik röntgen, kuron köprü, total ve parsiyel protezler, deflex protezleri, pedodonti, ortodonti, periodontoloji, endodonti ,implant, cerrahi, RVG, bleaching, lazer uygulamaları, ozon jeneratörü tedavileri sunmaktadır.
Sosyal Medya
Copyright © 2018. Sudent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi. Tüm Hakları Saklıdır.
Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir. Bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.
Open chat
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?