Lamina Diş

Lamina Diş – Yaprak Porselen Kaplama
Estetik diş denince akla gelen ilk politikalardan biri lamina diş tatbik etmektir. Bu sistemin amacı dişlerin ön yüzeyinin lamina ile kaplanmasıdır. Bu kaplama çok daha beyaz ve doğal görünmesine yardımcı olacaktır. Daha çok sararmış ve yıpranmış yüzeylere uygulanmaktadır. Bu operasyon için ilk olarak yapıştırma yapılacak olan yüzey bir miktar törpülenir ve daha sonrada lamina diş kaplama yapılır. Kaplama sonrasında dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Bunlardan ilki doktor kontrollerini ihmal edilmemesi ve en az 3 ayda bir kontrole gidilmesidir.

Bunun dışında yemek yerken de dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Sert yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Kuruyemiş gibi sert yiyecekler kaplama yüzeyine zarar verebilmektedir. Özellikle uyku esnasında diş gıcırdatma gibi sorunlar varsa koruyucu bir plak kullanılması çok daha doğru olacaktır. Bunun dışında her işlemde söylendiği gibi düzenli olarak her gün fırçalama yapılmalı ve ağız bakım suyu kullanılmalıdır. Bu tarz ufak noktalara dikkat edilmesi kaplamanın çok daha uzun ömürlü ve sağlam olmasını sağlayacaktır.

Kaplama yaptırabilmek için 18 yaşın üzerinde olma şartı vardır. Bunun dışında her yaştan kişiye rahatlıkla uygulanabilmektedir. Kaplama tedavisinin uygulanması gereken birçok rahatsızlık vardır. Bunlardan ilki ileri derecede sararmış olan dişlerdir. Bu beyazlatma işlemleri ile beyazlamadığından yapılması çok daha doğru olacaktır. Yapım aşamasında kullanılan malzemeler kaliteli olursa çiğ beyaz bir görünümün yerine son derece doğal bir durum ortaya çıkacaktır. Sadece sararmalarda değil kırık dişlerde ya da renk değiştirmiş dolgularda da bu işlem uygulanmaktadır. İlk hedef renk değiştiren bölgelerde hoş bir görünümün ortaya çıkarılmasıdır. Bu tür durumlar teknolojinin ve yapı malzemelerinin gelişimi ile doğrudan ilgilidir. Zamanında yapılan tüm organizasyon ve sürecin psikolojik anlamda da başarıya ulaşması şarttır. Bu daha fazla pozitif sonuçlar doğuracaktır.

Her operasyonun kendine göre avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Bu sağlık hizmetininde birçok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajlardan ilki en sağlam unsurlardan biri olmasıdır. Kullanılacak olan ürün kaliteli ise sonuç son derece başarılı olacaktır. Sağlam ve kaliteli bir malzeme olduğundan kırılma ihtimali yok denecek kadar azdır. Diş rengi değiştirme konusunda en başarılı yöntemlerden biridir. Çay, kahve gibi içeceklere bağlı olarak oluşan sarmalar, tedavi sonrasında meydana gelemez. Kaplama sonrasında renk değiştirme ihtimali çok düşüktür.

Uygulama sonrasında diş sahte değil doğal bir görünüme sahip olur. En büyük dezavantajı pahalı bir usul olmasıdır. Kullanılan tüm malzemeler ülkemizde bulunamadığından fiyat oranı artış göstermektedir. Hassas bir işlemdir. En güvenilir uzman doktor tarafından uygulama görülmesi sonucunda başarılı olması açısından son derece önemlidir.

Eskiden çok daha pahalı bir tarz olan ve günümüzde biraz daha uygun hale gelmiştir. Ortaya çıkacak olan sonuç çok başarılı ve uzun süreli olacağından tercih eden kişi sayısında artış gözlenmektedir. Pahalı tedavi yöntemlerinden biri olduğundan işlem görülecek sağlık kuruluşu konusunda emin olunmalıdır. Piyasada çoğu dolandırıcı yüksek fiyatlara kalitesiz ve kötü malzeme kullanarak yaprak porselen diş kaplama yapmaktadır. Bu gibi durumların yaşanmaması için iyice araştırma yapılmalı ve kullanılacak olan malzemenin kaliteli olduğundan emin olunmalıdır.

info@sudent.com.tr
Telefon: 0212 651 42 42
Hakkımızda
SUDENT Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, oral diagnoz, panoramik röntgen, kuron köprü, total ve parsiyel protezler, deflex protezleri, pedodonti, ortodonti, periodontoloji, endodonti ,implant, cerrahi, RVG, bleaching, lazer uygulamaları, ozon jeneratörü tedavileri sunmaktadır.
Sosyal Medya
Copyright © 2018. Sudent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi. Tüm Hakları Saklıdır.
Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir. Bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.
Open chat
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?